ХРАМОВЕ СВЯТО У РАТНОМУ

ілля ілля12 серпня Православна Церква святкує пам'ять святого пророка Божого Іллі — покровителя воїнів. З 1556 року існує в Ратному православна громада святого пророка Божого Іллі. У перекладі ім'я Ілля означає «міць Господня», тож свою шану пророку ратнівчани висловили у величі храму, який звертав на себе увагу незвичайним виглядом, оскільки був збудований так, щоб розмістити якомога найбільше віруючих.

Для цього він мав форму правильного чотирикутника на високому фундаменті з величезними дверима на три сторони, з яких службу було добре чути на все місто, наче в самому храмі.

З тих пір багато змінилося. Минулого року громада відсвяткувала 450-річчя з того часу, як ратнівчани обрали святого пророка Іллю своїм небесним покровителем. Як не помер святий пророк Ілля, а був забраний Господом на небо, так і храм на його честь, що знищило полум'я Другої світової війни, — відновився. На освяченні храму ратнівчани говорили один одному: «У місто повернувся покровитель, тепер у нас все буде добре!». А відновлений храм, як і багато століть тому, вражає своєю величчю, красою і міццю, повста-вши над містом як дороговказ в небо до Бога.

Цьогорічне Храмове свято є особливим, адже це перше свято у відновленому храмі, тож на свято зійшлося багато люду. У цей день красень-храм був схожий на вишиванку — за українською  традицією більшість ратнівчан прийшли у вишиванках, а велика кількість малечі додала у свято жвавості, дитячої радості та усмішок. Приємно було бачити на службі Божій серед ратнівчан і мешканців навколишніх сіл Прохід, Видраниця, Гірники і Комарове, які у різні часи були приписними до ратнівської церкви. Як і личить, з подарунками — саджанцями туї — найпершими на свято до храму завітали керівники району: голова районної ради М. Макарук та голова РДА А. Харлампович, привітали отця-настоятеля, поспілкувались про проблеми громади і плани на майбутнє. У свою чергу о. Роман побажав очільникам району міцного здоров'я і плідної праці на благо усіх ратнівчан, додавши, що у своїх молитвах він завжди згадує Президента і українську владу всіх рівнів. Розділити радість свята до ратнівчан прибули і сусіди — священики Ковельського, Камінь-Каширського та Старовижівського деканатів (благочинь). Розпочалось святкування із Водосвятного молебеня під святковий дзвін з храмової дзвіниці, по якому відбулась Служба Божа, на якій всією громадою молились за наше місто і Україну, українську армію, військових ратнівської частини, десантників та учасників АТО.

По ній Хресний хід навколо храму. Священики читали Євангеліє з чотирьох сторін святині, вітали зі святом прихожан, щиро окроплюючи свяченою водою. Закінчився хресний хід уставним многоліттям. Церковний дзвін не замовкав до обіду, змінюючи мелодії, які линули над містом, сповіщаючи про Храмове свято.

Отець Василь із с. Мощена виголосив проповідь про життя пророка Божого Іллі, який з малих літ присвятив себе Богу і за переказами Святої Церкви, буде Предтечею Страшного Другого Пришестя Христа на землю і, взявши під час проповіді тілесну смерть, вже не тільки як пророк, але і як мученик, удостоїться в лику святих ще більшої честі й слави від Бога.

Вітаючи зі святом, о. Іоан із с. Дубова  проголосив: «Господь каже, де двоє чи троє зібрані в ім'я моє — там я серед них, а нас сьогодні можна помножити три на сто і більше. Тож і Божа благодать збільшилась в стільки разів у нашому храмі». Побажав настоятелю міцного здоров'я і довгих років служити в храмі, подякував церковному хору за чаруючий спів, що прославляє Господа, подякував усім присутнім, що прийшли на свято і допомогли створити це свято в одному із найбільших храмів на Поліссі.

Ратнівський декан о. Роман привітав усіх із храмовим святом, додавши, що до цієї дати ми йшли довгих двадцять п'ять років і мріяли про цей день, який, слава Богу, настав і нам сьогодні це не наснилось. «Нехай же святий пророк Божий Ілля, — сказав о. Роман — завжди нагадує нам про наші обов'язки палко любити Бога, своїх ближніх та захищати свою правдиву православну віру, яку ми одержали від своїх батьків». Привітав іменинників Іллів, яких на парафії вже дуже багато після відновлення храму і які підростуть та будуть достойними християнами. Привітав усіх, хто в цей день і напередодні святкував день народження, побажав їм Божої благодаті і міцного здоров'я. Подякував священикам, які прибули розділити радість свята, усім, хто прийшов у той день у храм, усім, хто прикрашав храм, подякував хору за супровід богослужінь, жертводавцям, усім, хто докладає зусиль, щоб храм жив і розвивався.

Цього дня традиційно випікається урочистий хліб з першого врожаю, який розрізали і роздавали строго у порядку від старшого до наймолодшого члена сім'ї,  і таким хлібом ратнівчани подякували священикам. А на закінчення свята прихожан і гостей чекав святковий солодкий стіл.

Валентин МУКОВОЗ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>