ЗДІЙСНИЛИ РЕМОНТ ГІДРОСПОРУД У РАТНОМУ

здійснили ремонт гідроспоруд у ратномуПротягом останнього місяця у Ратному велися активні роботи по ремонту гідроспоруд, який передбачений відповідним проектом і договором між управлінням водного господарства та селищною радою. Оскільки роботи були досить масштабними, то ми вирішили поспілкуватися про це із заступником селищного голови Надією Романюк та головним інженером МУВГ Василем Приймачуком.
Надія Яківна розповіла, як і коли виникла необхідність ремонту. «Усім відомо, що Ратне час від часу потерпає від великої води. Попередні роки із державного бюджету була виділена велика сума грошей, за які була почищена річка Прип’ять, а тепер постало питання, щоб захистити селище від можливого підтоплення, яке загрожує з боку річки Вижівки. Тому знайшли кошти й вирішили зробити ремонт гідроспоруд. Не раз уже доводилося переконуватися: коли повінь і треба регулювати воду, нічого не працює. Це ж уже скільки років пройшло з тих пір, як уся ця система створювалася. Разом із водогосподарниками ми виїжджали на місця, обстежували, і бачили, що треба ліквідовувати проблему, яка завдає немалих збитків ратнівчанам. Ще в минулому році з ініціативи селищного голови Володимира Кулика замовили в управлінні осушувальних систем і виготовили проектну документацію, але у зв’язку з тим, що не змогли знайти коштів, питання перенесли на цей рік, і вже з весни почали планувати», — констатує Надія Романюк.
Василь Приймачук розповів, що згідно з проектом, роботи виконували працівники міжрайонного управління водного господарства, а фінансувала проект і будівельні роботи селищна рада. «Зокрема, передбачено оновлення трьох споруд – це ремонт металевих затворів, відрізання зіпсованих запчастин і наварювання нових, демонтаж основних частин споруд, труб, головок, монтаж споруд, замонолічення стиків труб і головок та завезення землі». За цією програмою здійснили ремонтні роботи на гідроспорудах по вулицях Шкільній, Каштановій (біля річки Прип’ять) та біля вулиці Польової (в районі магазину «Околиця»). Найближчим часом мають відремонтувати гідроспоруду поблизу об’їзної дороги. І, якщо на двох перших лише поміняли затвори, то на третьому об’єкті по вулиці Польовій роботи були більш масштабними. При обстеженні об’єкта виявили, що одна труба тріснула, просіла і замулилася, вода йшла поміж трубою і головками, тому споруда не працювала повноцінно. Над облаштуванням трудилося п’ятнадцять працівників МУВГ, декілька одиниць потужної спеціалізованої техніки. Ремонт здійснювали комплексно, одночасно виймали затвори і завозили та вмонтовували нові. Разом з цими роботами проводили підготовку до основних робіт на третьому об’єкті.
Один із чинників, що допоможе зменшити ймовірність нанесення шкоди, уже реалізували, тож Надія Романюк та Василь Приймачук сподіваються, що результати їхньої роботи все-таки будуть, що принаймні ті території селища, де проблема була найбільш видимою і де її цьогоріч усунули, допоможе зменшити ризики підтоплення угідь мешканців Ратного.
Марія ЛЯХ

Один відгук на «ЗДІЙСНИЛИ РЕМОНТ ГІДРОСПОРУД У РАТНОМУ»

  1. Вася з пілорами коментує:

    молодці))))

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>