ЗА ЧИСТИЙ ЛІС ДАВАЙТЕ ВІЗЬМЕМОСЬ УСІЄЮ ГРОМАДОЮ!

За чистий лісКому хочеться жити у смітті і серед сміття? Зрозуміло, що нікому.  Але одні смітять або ж переступають через сміття, при цьому обурюючись,  – інші прибирають, дбаючи про довкілля, про екологію і здоров’я.

У ці дні по всій області з ініціативи волинських лісівників  проходить традиційна громадська  акція «Чистий ліс» — генеральне прибирання лісу. До неї підключаються  небайдужі громадяни і навіть діти в усіх районах області.  А проводиться вона не лише для того, щоб очистити ліс від бруду, а й щоб  навчити всіх жити так, аби традиція прибирання побутових відходів стала зайвою через відсутність  сміття у лісі, і не тільки.

На Ратнівщині на очистку узбіччя та лісових масивів, рекреаційних зон   державного підприємства  «Ратнівське лісомисливське господарство» вийшли, окрім його працівників, представники влади,  органів місцевого самоврядування,  підприємств, установ та організацій, правоохоронних органів,  громадськість, діти.

На акції «Чистий ліс», яка проводилась минулого четверга на території Кортеліського лісництва, побувала і я. У ній взяли участь працівники лісництва, які й відповідали за її проведення,  сільський голова та секретар, депутати і діти – члени шкільного лісництва  навчально-вихованого комплексу с. Кортеліси разом з керівником. Прибирали вони узбіччя  неподалік сміттєзвалища, тож прибирати було що. Вітер, розгулюючи по сміттє-звалищу,  розніс по довкіллю мішки і мішечки, поліетиленові пакети, пластикові  пляшки, папірці, обгортки, інше легке сміття, тож вся округа була  у різному непотребі.  На  роботу дорослих учасників акції мало звернула уваги, а  захоплювалась дітьми. Які молодці! Прибирали, по суті, після своїх рідних, земляків, які вивозять сміття на звалище, навіть не довізши його на місце, вивантажуючи неподалік. А окрім того, якби ж воно було зібране у мішки, такої картини з розгулу непотребу не було б!  І певна, що ці дітки і зараз, і ставши дорослими, подібного не зроблять. Бо завдяки участі в акції, у їхній свідомості назавжди закарбується правило: не смітити і жити у чистоті.

А ще діти того дня  розвісили на лісокультурних площах шпаківні.

— Навесні, особливо перед Великоднем, за прибирання  присадибних ділянок беруться всі, — говорить сільський голова Василь Жигаревич. – І все сміття вивозиться сюди, добре, що хоч в одне місце. Але біда, що не довозять, тут і яма вирита, та до неї вже не добратися. Доводиться наймати бульдозера, аби сміття підгорнув, та мішечки і папірці летять скрізь. Сьогодні ми очистили  майже кілометр узбіччя. Хочеться, щоб цінували земляки нашу з дітьми роботу і доклали зусиль та свідомості, аби чим менше нашкодити довкіллю і собі.

Аби сміття не  «розгулювало» полями та лісами,  обгородити сміттєзвалище запропонував  сільському голові Микола Мельник – директор ДП «Ратнівське лісомисливське господарство». Для цього багато не потрібно, зауважив він: бажання і робоча сила,  дріт виділить підприємство, а гілляк навкруги, хоч відбавляй.  Вільха, ліщина, лоза для плоту добре підходять. Такий пліт служитиме своєрідною перепоною для сміття,  і тоді, зрозуміло,  буде значно чистіше навкруги. Чи буде втілена його пропозиція в життя, час покаже. Але, на мою думку, що до неї варто прислухатись усім сільським головам району, адже аналогічна проблема повсюди.

І усім нам, усьому ратнівському народу, і не тільки,  варто твердо  усвідомити, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять,  що навколишнє середовище – це теж наш дім, де проходить наше з вами життя, і від чистоти у ньому залежить здоров’я усіх нас.

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>