Всесвітній день води

всесвітній день водиабо День водних ресурсів щороку відзначається в один і той же  день — 22 березня

Мета свята — зосередити увагу людства на проблемі водних ресурсів, їх освоєнні, чистоті й екологічності.

У 2017 році тема Всесвітнього дня води — «Стічні води», а кампанія під гаслом: «Навіщо витрачати воду» присвячена скороченню обсягів і повторному використанню стічних вод. Цей день покликаний привернути увагу світової спільноти до нагальних проблем охорони води, раціонального використання водних ресурсів як  передумови продуктивної економіки і соціального добробуту людей.

Для прикладу: наше маленьке містечко Ратне забирає воду із підземних свердловин, подає воду жителям селища, а після використання вода скидається у каналізаційні колектори, яких у нас 7,5 км. Із каналізаційних труб та колекторів неочищена вода потрапляє у 7 каналізаційних насосних станцій, які за місяць перекачують понад 6,5 тис. куб. м неочищених стоків. Далі каналізаційні стоки проходять біологічну очистку та в подальшому очищена вода скидається у заплаву р. Вижівка. Таким чином відбувається  кругообіг води через наше комунальне господарство.

У загальному в районі по сільських та селищних водопроводах подається вода дуже низької якості через зношеність магістральних трубопроводів та з підвищеним вмістом заліза. Як показують проби лабораторних досліджень, за санітарно-гігієнічними показниками з 27 досліджень централізованого водопостачання 18 не відповідають вимогам, що становить 66,6% (за органолептичними показниками — кольоровість, каламутність). Із 294 проб води децентралізованого водопостачання (локальні артсвердловини, індивідуальні колодязі) 38 не відповідають нормі. Перевищення допустимої норми нітратів у воді колодязів, яку споживають діти до 3-х років, виявлено у населених пунктах Прохід, Заброди, Щедрогір, Лучичі, Жиричі, Видраниця, Межисить.

Якщо характеризувати загальний стан водопровідної та водовідвідної системи в районі, то можна зауважити, що водопроводи та каналізаційна мережа здебільшого у селищі та й по селах побудовані за «радянської доби» ще у далеких 70-х — 80-х роках, деякі водопроводи мають 100% знос. Тому для покращення якості питної води у районі діє програма «Питна вода». У селищі Ратне є проект на будівництво станції знезалізнення. Тож, зважаючи на те, що чистої води у нас надзвичайно мало, нам потрібно більш економно використовувати цей неоціненний дар. Витрачати воду  потрібно економно, використовувати новітні технології. Звичайний аератор на посудомийному крані дозволить зекономити понад 50% води і т. п.

Користуючись нагодою, нагадуємо про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього природного середовища і розвитку суспільства та закликаємо підвищити розуміння важливості збереження екологічно чистого стану водних ресурсів для створення  безпечних умов життєдіяльності населення, заохочуючи при цьому споживачів, науковців, фахівців і громадськість як на  місцевому, так і на національному рівнях займати  активну позицію щодо цієї проблеми, розробляючи та реалізовуючи ряд заходів щодо запобігання забруднення водних ресурсів, їх захисту, збереження, впровадження технологій для можливості повторного використанняводи, поліпшення їх водного режиму та якості.

Михайло Бірук,

начальник відділу водних ресурсів Ратнівського міжрайонного управління водного господарства

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>