Соборність України під прапором волі

Соборність соборність1З нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки, яке ми відзначали 22 січня, відбувся захід «Соборність України під прапором волі» у центральній районній бібліотеці.

В урочистості взяли участь представники місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ та організацій, громадськість. Про історичні події здобуття соборності України розповіли ведучі Анна Коб та Віталій Ковч.

У вітальному слові голова райдержадміністрації Андрій Харлампович зазначив, що з одного боку, країна відзначає століття Української революції 1917—1921 рр., а з іншого – все це, як і сто років тому, відбувається в умовах російської агресії і наша держава має вкотре боротися за свою соборність і цілісність.

— Свято — День Соборності України – покликане виховати в нас почуття єднання, свободи в незалежній країні. Це свято має стати об’єднуючим чинником для всього українського народу, — зазначив очільник району. — Ми пам’ятаємо кожного: і борців за волю України попередніх сторіч, і Героїв Небесної Сотні, і воїнів АТО, які полягли, відстоюючи неподільність та суверенітет України.

У бібліотеку Андрій Харлампович подарував книги мандрів-ника та волонтера Юрія Тири «Дороги до щастя: круїзно-волонтерські нотатки», яка складається з двох частин. Перша – про подорожі світом, друга частина – про нашу країну, війну і людей.

— Це свято нагадує нам, що Україна неподільна, що не існує окремої Східної і Західної України, що у нас єдина держава, а ми – її єдиний народ, — звертався до присутніх голова районної ради Михайло Макарук.          — Успіх побудови демократичної та міцної країни залежить від наших спільних зусиль, від до-тримання принципів незалежності, від усвідомлення власної відповідальності за наше майбутнє.

Побажав, щоб щоденна праця позначалася світлими справами, спрямованими на розвиток і зміцнення добробуту та розквіту нашого краю. А ще здоров’я і злагоди, сил та натхнення, успіхів та задоволення від роботи на благо Ратнівщини та України!

Художні номери концертної програми свята були від народного аматорського жіночого ансамблю районного будинку культури «Мелодія», дуету у складі Лесі Гаврилюк та Олени Ленартович, солістів РБК Івана Юхимчука, Катерини Харкевич.

Даний захід – це яскравий прояв патріотичної єдності та волі ратнівчан до свободи. По його завершенні виконали Державний Гімн України. Поклали квіти до біл-борду Небесної сотні, пам’ятної дошки загиблим військовослужбовцям, до пам’ятного Хреста борцям за волю України.

З нагоди Дня Соборності релігійні громади району провели молебні за Україну та україн-ський народ.

Леся ГРІНЧУК

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>