ОСОБЛИВОСТІ ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА НА СЕЛІ «ВЛАСНИЙ ДІМ»

IMG_4802Уже понад 10 років у нашому районі діє програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім». Суть її полягає в тому, щоб на зручних умовах забудовники із сільської місцевості мали змогу взяти кредит у довго-строковій перспективі його виплати. Учасниками програми є районна рада, райдержадміністрація, сільські та селищні ради спільно з обласним фондом програми «Власний дім», який безпосередньо займається виділенням коштів під будівництво чи реконструкцію житла на селі. Тож про особливості реалізації цієї програми ми поспілкувалися із заступником керівника апарату, начальником відділу орга-нізаційно-кадрової роботи райдержадміністрації Віталієм Хвесиком.
Він зазначав, які категорії громадян можуть бути претендентами на отримання кредиту, які переваги надаються пільговим заявникам (а це багатодітні сім’ї, ліквідатори аварії на ЧАЕС, учасники бойових дій в Афганістані та учасники АТО). Поділився інформацією про те, що, оскільки кошти для кредитів надає держава, то ведеться жорсткий контроль за їхнім цільовим призначенням, чітко відстежується звітність позичальника та пояснив про умови повернення позичених коштів.

Віталій Артемович розповів, які результати функціонування програми у нашому районі. У загальному списку на черзі стоїть 307 заявників, з них 89 – пільговики. За період з 2007 року до сьогодні із загальної черги отримало допомогу 85 сімей, з пільгової подало документи на отримання 73 особи. Він також зазначає, що останніми роками фінансування значно зменшилося, порівняно з 2007—2008 роками. Однак директор фонду Володимир Корнейчук зауважує, що найкраще реалізація програми здійснюється у Ратнівському, Старовижівському, Маневицькому, Локачинському та Любешівському районах. Протягом 2015 року на затвердження у фонд подало документи 12 сімей із сіл Комарове, Жиричі, Гірники та з Ратного.

Як бачимо, відсоток задовільнених заяв невеликий, але програма працює.

За словами начальника фінансового управління Людмили Ковч, за період з 2010 до 2014 року включно з районного бюджету на цю програму виділили 807,9 тис. грн., з них за рахунок коштів бюджету – 391,5 тис. грн., а різниця – 416, 4 – за рахунок коштів спеціального фонду бюджету від повернення цих кредитів, наданих у попередніх періодах. Оскільки Ратнівська селищна рада здійснює фінансування з бюджету селищної ради, то сума, виділена з районного бюджету становить 577, 5 тис. грн., а з бюджету селищної ради – 230, 4 тис. грн. Крім того, з бюджету надають кошти на обслуговування цих кредитів. Сума становить 80,7 тисяч гривень за останні п’ять років. Людмила Софронівна розповідає, що виділені кошти перераховуються в обласний фонд, який займається розробкою програми і укладенням кредитів. І вже разом із державними грошима вони надходять на рахунки позичальників.

Якщо проаналізувати, сума на одного заявника виходить не така вже й велика, але для людей, які не мають достатньо коштів, цей кредит – можливість розпочати будівництво чи роботи, пов’язані з ним.

Загалом же програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі працює для покращення життя громадян і заохочення їх до розбудови та розвитку сіл і селищ України в складних соціально-економічних умовах.

Марія ЛЯХ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>