На шляху до реалізації проекту «Юні лісові рейнджери»

на шляхуУ вересні 2016 року  БФ «Центр громадських ініціатив» у рамках реалізації проекту «Юні лісові рейнджери», що фінансується  US Forest Service International Programs (Міжнародні програми Лісової Служби США) оголосив  конкурс  серед навчальних закладів Чернівецької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської та Волинської областей щодо створення та організації системної діяльності на базі шкіл клубів «Юних лісових рейнджерів».

У результаті  проведеного конкурсу  проектна заявка загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня № 2 смт Ратне імені Миколи Заліпи  отримала схвалення групи незалежних експертів і  перемогла серед усіх учасників із  Волинської області.

Мета проекту: привернути увагу широкого загалу до проблем вирубки лісів та виховувати у дітей дбайливе ставлення до природи, розширювати і поглиблювати знання у галузі ефективного природокористування, а також дати учасникам проекту практичні уміння та навички поведінки на природі, шляхом створення клубів «Юні лісові рейнджери» та організації їх системної діяльності.

З 27 по 29 жовтня уже відбулась перша триденна організаційна зустріч-тренінг за участі  п'яти шкіл із різних областей України у мальовничому місці – на базі відпочинку «Шиповець» Перечинського району Закарпатської області. У складі нашої  команди були Марія Головій та Аліса Лахтюк – вихованки учнівського лісництва,  керівник гуртків Людмила Філіпчук та лісничий Поступельського лісництва Петро Матвіюк.

Під час зустрічі учасники дуже гарно провели час: брали участь у цікавих тренінгах, екскурсіях,  планували майбутню діяльність своїх клубів, відпочивали. Озброєні новими знаннями та враженнями, повернулися додому. У школі поділились своїми емоціями, створили клуб «Юні лісові рейнджери» і приступили до виконання його завдань.

Реалізація програми клубу «Юні лісові рейнджери» сприятиме створенню атмосфери небайдужості в учнівському колективі. Адже у нашому сучасному XXI столітті основним людським лихом є культивування егоїзму, байдужості. Ми є свідками загальної апатії, втрати інтересу до знань і всього цікавого. Масштабна агресія з телеканалів, насаджування насильства, негативу спотворює психологію дітей. А спілкування з природою, однокласниками, задоволення від результатів своєї праці, корисна інформація, практичні навички й проста фізична праця повертає людині її природне призначення: творити добро, жити в гармонії з природою й оточенням, відкриває ті замулені, засмічені, цілющі джерела духовності, які очищують душу й тіло, наповнюють радістю й справжнім змістом наше життя.

Людмила Філіпчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>