КОНФЕРЕНЦІЯ ЩОДО ЄВРОПРОЕКТУ ВІДБУЛАСЯ У ЗАБОЛОТТІ

конференція конференція122 лютого в смт Заболоття відбулася  вступна конференція проекту «Від пізнання культури сусіднього народу — до зміцнення партнерства і взаєморозуміння», який упроваджується за підтримки Європейського Союзу у  рамках Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства «Білорусь-Україна».

Участь у проекті беруть Заболоттівська селищна рада (с. Заліси) та Дивинський сільський виконавчий комітет Кобринського району Брестської області Республіки Білорусь за підтримки громадської організації «Центр регіональних ініціатив Волині». Бюджет проекту становить143 051 євро, у тому числі грант ЄС 128 745 євро. Проект повинен бути реалізований з 29 листопада 2017 року до 31 січня 2019 року (14 місяців).

Конференції, яка відбулася днями у будинку культури смт Заболоття з ініціативи селищної ради, передувала перша робоча зустріч у Дивині, яка відбулася 24 січня. На ній партнери узгодили дії з виконання заходів проекту, обговорили обов'язки партнерів, координацію, комунікацію, звітність та фінансові питання. Учасники зустрічі оглянули приміщення, де проводитимуться заходи культурного обміну: концертні програми, фестивалі українського та білоруського фольклору, майстер-класи.

А вже 22 лютого головний партнер — Заболоттівська селищна рада — приймала в себе білоруських гостей. Участь у роботі конференції взяло 20 представників з української сторони — Заболоттівський селищний голова Валерій Свіржевський, заступник голови райдержадміністрації Сергій Матвійчук, виконуючий обов'язки старости села Заліси, координатор проекту Віктор Корецький, головний спеціаліст відділу культури райдерж-адміністрації Галина Семенюк, менеджер проекту Наталія Кролік, фінансовий менеджер Іван Зотов, спеціаліст з комунікацій та візуалізації проекту Ірина Дубняк, представники закладів освіти, культури, управління громади та експерти. Білоруська делегація складалася з 12 осіб, серед яких голова Дивинського сільського виконавчого комітету Олександр Рєзанко та заступник голови Кобринського виконавчого комітету Валентин Трубчик.

Конференція була досить насиченою, адже увазі глядачів пропонували доповіді, презентації, виступи, які активно обговорювали, дискутували, робили зауваження, формулювали проблеми, можливі ризики та разом шукали шляхи їх вирішення.

Менеджер проекту Наталія Кролік під час виступу зазначила:

— Проектом передбачено низку заходів культурного обміну: концертні програми, фестивалі українського та білоруського фольклору, майстер-класи. Окремий блок заходів спрямований на підвищення інституційної спроможності. У рамках проекту заплановане проведення інтеграційного табору для школярів. Крім цього, проект включає малий інфраструктурний компонент, зокрема, ремонт будинку культури у селі Заліси, а також поповнення книжкового фонду бібліотек, придбання акустичної системи озвучення, стільців, завіси для оновленого будинку культури, концертних костюмів. Окремі заходи пов'язані із забезпеченням промоції та візуалізації проекту. Вибір заходів продиктований бажанням представити багатогранність національних культур, забезпечити широку участь усіх цільових груп, а також досягти чіткого транскордонного ефекту.

Отож під час конференції презентували проект, представили його мету,  конкретні цілі, заходи та очікувані результати, які сприятимуть налагодженню транскордонних контактів у сфері культури на рівні місцевих громад України та Білорусі. Результатом залучення до роботи конференції представників органів управління та інституцій, які відпо-відають за сферу культури  та освіти, стане розробка плану розвитку прикордонного співробітництва у сфері культури між Рат-нівським та Кобринським районами на період до 2022 року.

Конференція тривала більше чотирьох годин. Окрім офіційної частини, учасники спілкувалися у неформальній обстановці, ділилися напрацюваннями у сфері культури.

А днями розпочалась підготовка до першої ознайомчої поїздки дітей із Заліс у Білорусь. Зокрема, 23 юних жителі Заліс із літературно-музичною композицією «Лесина казка» невдовзі відвідають Дивин, ознайомляться із звичаями та традиціями сусіднього народу і поділяться своїми.

Марія ЛЯХ

Один відгук на «КОНФЕРЕНЦІЯ ЩОДО ЄВРОПРОЕКТУ ВІДБУЛАСЯ У ЗАБОЛОТТІ»

  1. Oleg S. коментує:

    Заліський так званий будинок культури давно час пустити на дрова,а на його місці збудувати новий.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>