І ПРИБИРАЛИ ЛІС, І САДИЛИ

і прибирали і прибирали1Чомусь так часто буває, що особливо в лісі, обабіч доріг ми натрапляємо на цілі купи сміття і обурюємось, дивуємося зі свідомості наших земляків. Самі у своїй хаті, на своїй території, на своїй землі «гадимо», та ще й винних у цьому шукаємо.

А скільки різних мішечків, обгорток від цукерок і іншого дріб’язку бачимо обабіч доріг, якими доводиться проїжджати! Весь цей непотріб не падає з неба, все це творить рука людини, яка не усвідомлює, що творить! Якось чула один випадок: жителі одного з сіл району побачили, що їхній односельчанин, та ще й шанований у селі, вивіз сміття на невеличке сти-хійне сміттєзвалище, що ховалося серед високих дерев, мало що не в центрі села. І примусили його ж самого назад навантажити те сміття на віз і відвезти у відведене для цього місце. От, якби ще штраф добрий наклали -  була б наука і для інших. Хоча цей випадок уже декілька років вчить, застерігає від подібного вчинку інших у цьому ж селі. Траплялися випадки, що за прибирання, особливо прибережних зон біля озер, бралися діти – прибирали після дорослих дядьків, які там активно відпочивали, накривши галявину з питвом та всілякою їжею.

У жовтні за прибирання лісу, придорожніх та прибережних територій, рекреаційних пунктів з ініціативи обласного управлін-ня лісомисливського господарства взялися працівники  лісових господарств.  Зокрема, у нашому районі до працівників усіх п’яти лісництв ДП «Ратнівське лісомисливське господарсто» приєдналися директори окремих шкіл та учні, в тому числі і члени Кортеліського шкільного лісництва, депутати та голови сільських і селищних рад, небайдужі мешканці сіл і селищ району.  За інформацією Володимира Михалевича, інженера по лісовідновленню ДП «Рат-нівське лісомисливське господарство», у рамках патріотично-природничої акції «Нехай ліс буде чистим!» вони прибрали більше 12 гектарів лісу, придорожніх та прибережних територій, рекреаційні пункти. Щодо прибережних смуг — очистили їх біля озер Святе,  Велика Близна та Мала Близна, вздовж річки  Прип’ять – протяжністю  в межах трьох кілометрів.  Загалом під час акції ліквідували 4 несанкціонованих сміттєзвалища, підводами вивезли сміт-тя.

Участь в акції взяло мало що не півтисячі громадян. Крім прибирання, активісти висадили дерева та кущі –  більше півтора тисячі штук. Висаджували їх у лісі та  біля доріг.  Безперечно, хороша справа. Та хотілось би, щоб  вона була дещо в іншому руслі: давайте не будемо смітити, а житимемо у чистоті! Нехай і ліс, і все довкола буде чистим!

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>