...І ОЖИВЕ В САМАРАХ «КАЗКА»

і живе1 і ожовеНа реконструкцію покрівлі дитсадка в прикордонному селі виділили понад мільйон гривень

Ось уже третій десяток літ Україна незалежна, стільки ж прагнемо офіційно стати частиною Європи, і водночас нам досі важко усвідомити, що запорука нашого процвітання — діти. На жаль, у неспокійних 1990-х владці про це забули і взялися масово закривати дитсадки в містах та селах, а добротні приміщення спродували за безцінь. Нині пожинаємо плоди такої бездумної політики: чимало відновлених садочків тулиться в пристосованих приміщеннях і потребує капітального ремонту, як у селі Самари.

Утім, самарівцям поталанило, бо доля подарувала їхній «Казці»  майбутнє, де пахнутиме не вогкими стінами та цвіллю, як зараз, а щасливими дитячими снами та молоком...

У селі ні «Ромашки», ні казкової «Казки»

Дитсадок «Ромашка» відчинив свої двері на початку 1980-х. Упродовж 12 років сюди водили малят із Самарів і довколишніх хуторів, але після розпаду Союзу його закрили, натомість створивши навчально-виховний комплекс із підготовчою групою для дошкільнят.

— За іронією долі, старий дитсадок якраз через дорогу від ни-нішнього, тож діти туди бігають не гратися, а по смаколики. Після закриття «Ромашки» приміщення викупили, і в одній частині тепер крамниця, а в іншій — приватне помешкання, — розповідає директор навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня-дитячий садок» імені Петра Штика села Самари Зоя Супрунюк. — Із 2002-го дитсадок працює при НВК у пристосованому приміщенні — інтернаті-гуртожитку. Спочатку відкрили одну групу на 15 дітей, потім ще одну — на 20, а через два роки й третю — на 15 дітей. Нині у нас 65 дошкільнят і, на щастя, черги немає. Але село молодіє, розбудовується…

Зі слів Зої Володимирівни, ще 10 років тому, коли стала директором, приміщення потребувало серйозного ремонту. Та, як завжди, бракувало грошей: що мали -  витрачали на більш нагальні потреби, як-от перекриття аварійного даху старого корпусу школи, де стеля будь-якої миті могла впасти школярикам на голови. Тоді, пригадує, благодійний фонд народного депутата Степана Івахіва «Патріоти Волині» виділив на новий дах чималу суму.

А «Казка» чекала з року в рік… "Ми робили все, що було в наших силах: меблі замінили на сучасніші,  разом із батьками штукатурили, підбілювали, підфарбовували, клеїли шпалери, які геть не хотіли триматися на відсирілих стінах. Але дах протікав дедалі більше, благо, що стеля з панелей, — ділиться наболілим Зоя Супрунюк.

Є нова покрівля — будуть нові вікна

Можливо, директор і далі думала-гадала б, як відремонтувати приміщення «Казки», збудоване 34 роки тому, якби під час однієї з поїздок на округ у дитсадку не побував народний депутат України Степан Івахів. Побачивши вкриті цвіллю і грибком стіни, обвислі шпалери, благенький дах, пообіцяв допомогти. А оскільки на ка-пітальний ремонт потрібні мільйони, вирішили спершу повністю реконструювати покрівлю.

— Після зустрічі минуло не так багато часу, а ми вже отримали понад 1 мільйон 142,5 тисячі гривень. Ці гроші — субвенція з держ-бюджету на соціально-економічний розвиток виборчого округу № 21, — розповідає Зоя Володимирівна. — Ще трохи — й можна буде братися за внутрішні роботи. За вказівкою голови Волинської ОДА Володимира Гунчика вже виготовляють проектно-кошторисну документацію.

Відповідатиме за нову покрівлю ТзОВ «ЛуцькКомунБуд».

— Для нас це не перший такий об'єкт, адже ми реконструювали дахи на дитсадках Якушів, Заболоття, Річиці, — розповідає виконроб ратнівчанин Олександр Малашук. — Проблем із матеріалами немає. Звели обрешітку, поклали гідроізоляційну плівку, зробили каркас для підшивки, а накривати будемо металопрофілем. Аби тільки погода не підвела. Якщо не до середини, то до кінця червня все зробимо!

Подбав народний депутат Степан Івахів не лише про нову покрівлю у дитсадку. Невдовзі благодійний фонд «Патріоти Волині» планує встановити в НВК у Самарах сотню пластикових вікон.

— Така депутатська підтримка дуже важлива, особливо тепер, коли самим треба думати, як життя налагодити, — вдячний і народному обранцеві, й обласній владі  голова Самарівської об'єднаної територіальної громади Микола Маргес. — Степан Івахів та благодійний фонд «Патріоти Волині» роблять дуже багато: торік перекрили частину  навчального закладу в с. Язавні, ФАПам допомагали, школам, садочкам, будинкам культури, зокрема й у Самарах. А цьогоріч мають замінити вікна у всіх садках та школах.

Життя триває, і хтозна, можливо, в самарівській «Казці», відремонтованій за сприяння народного депутата Степана Івахіва, у якого слово не розходиться з ділом, та благодійного фонду «Патріоти Волині», нині підростає той, хто своїм життям прославить поліські Самари на весь світ.

Ореста ДЗВОНАРКА

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>