Єдина країна

На роковини Бабиного Яру приїдуть три президенти і Туск

На вшанування 75-х роковин трагедії Бабиного Яру в Україну прибудуть делегації кількох країн на чолі з президентами.

Про це на брифінгу у п'ятницю заявив заступник глави Адміністрації Президента Костянтин Єлісєєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми готуємося до заходів із вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру, які відбудуться 29 вересня. Ми очікуємо ряд високих делегацій. Станом на сьогодні вже є підтвердження щодо візитів президента Ізраїлю, президента Німеччини і президента Європейської Ради Дональда Туска», — сказав Єлісєєв.

Він додав, що президент Угорщини під час зустрічі в Нью-Йорку з Президентом України Петром Порошенком також висловив готовність відвідати ці урочистості.

Кошти від спецконфіскації підуть на економіку, оборону і соціалку — Гройсман

У разі ухвалення закону про спецконфіскацію, що дозволить повернути у бюджет 1,5 млрд доларів, заарештовані на рахунках екс-посадовців, ці кошти можуть бути спрямовані на розвиток економіки, соцстандарти, підтримку оборони та безпеки.

Про це заявив Прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час години запитань до уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я вкотре звертаюсь до парламенту, щоб цей закон (про спецконфіскацію. — Ред.) було внесено у порядок денний і було проголосовано задля того, аби кошти, вкрадені в українського народу, були повернені до бюджету», — сказав Гройсман.

Він зауважив, що уряд не може одноосібно розпоряджатися цими ресурсами, тому ці кошти будуть публічно зараховані на рахунки держави, а далі український парламент ухвалить рішення, куди їх спрямувати.

«Уряд висловлював свою позицію, що і розвиток національної економіки, і безпека та оборона, і соціальні стандарти входять у пріоритети використання цих ресурсів, які належать українському народу, тому я вважаю, що нам треба повернути ці ресурси в законодавчий спосіб, відповідно до практки європейських країн», — наголосив Прем'єр-міністр.

Нагадаємо, уряд заклав у проект закону про державний бюджет на 2017 рік кошти від спецконфіскації — 1,5 млрд доларів колишніх високопосадовців режиму екс-президента Януковича.

Грицак закликав світ не забувати

про українських полонених на Донбасі

Голова Служби безпеки України Василь Грицак звернувся до «керівників» так званих Л/ДНР із закликом звільнити українських заручників.

Про це очільник СБУ заявив у п'ятницю на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми розраховуємо на здоровий глузд керівництва так званих ДНР і ЛНР. Вони проголошують, що вони створили республіки, — це державні утворення. Хоча вони не визнані ніким. Так доведіть же, що ви йдете, в крайньому разі, до чогось гуманного. Віддайте нам наших людей. Допоможіть встановити долю 499 зниклих безвісти. Адже їх чекають удома», — наголосив Грицак.

Він підкреслив, що за законами сухопутної війни, як це визначено у додатках до Четвертої Гаазької конвенції, якщо між воюючими сторонами не укладено ніяких угод, то військовополонені користуються такою самою їжею, приміщенням і одягом, як і війська, що взяли їх у полон.

У зв'язку з цим він обурився діями «керівників» «Л/ДНР», які не визнають цих законів. «Чому люди у вас сидять у ямах з нечистотами? Чому вони повертаються на батьківщину, а у них вирізані тризуби, поламані руки-ноги, прострелені коліна?» — заявив Грицак. Він також підкреслив, що міжнародні правозахисні організації не мають доступу до незаконно утримуваних людей на непідконтрольних територіях, і заявив, що СБУ всіляко готова сприяти їм в отриманні відомостей про українських заручників і свідчень про пройдені ними тортури.

«Майже у всіх свідченнях наших звільнених громадян записано, що їх не відвідували ні захисники, ні міжнародні спостерігачі. Ми готові надати всебічну допомогу представникам українських і міжнародних правозахисних організацій та ЗМІ щодо передачі відповідних матеріалів та допомоги в організації зустрічей за згоди тих, хто пройшов катівні. Нам це потрібно, щоб створити ефективний механізм доведення до світової спільноти і міжнародних судових інституцій свідчення про пряму агресію Росії проти України», — заявив керівник СБУ.

Грицак також звернувся до міжнародних організацій, щоб ті «не тільки дивилися за тими, кого заарештувала українська правоохоронна система як учасників війни на Донбасі, як терористів, а щоб їздили на підконтрольну сепаратистам територію і допомагали українським органам встановлювати місця тримання наших полонених там».

Керівник СБУ повідомив, що на сьогодні відомо місця тримання 57 полонених, «якщо їх не перевели в інші підвали».

При цьому на кожного українського заручника і безвісти зниклого в СБУ заведено окремі документи, куди постійно вносяться усі нові відомості про ймовірне їх перебування.

Грицак запевнив, що Україна не припинить пошуки своїх громадян:

«За кожного нашого хлопця, чоловіка, жінку, військового, ци-вільного, ми будемо боротися до кінця. І робота буде припинена тільки тоді, коли ми звільнимо і знайдемо усіх», — підкреслив він.

У НАТО втомилися від війни в Україні,

але тиск має тривати — Пристайко

У НАТО з розумінням ставляться до необхідності продовження санкцій проти Росії.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко за результатами участі у засіданні Північноатлантичної ради НАТО, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Наші партнери, союзники втомилися від тієї війни, яка ведеться в Україні, від санкцій. Але ми маємо кожного разу нагадувати: якщо ви не надаєте нам озброєння, не допомагаєте нам військово, ми відчуваємо вашу політичну підтримку і тиск на Росію. Відтак, санкції — це єдиний механізм, який можна використати, щоб допомогти нам врятувати всю Європу», — заявив Пристайко.

Заступник глави МЗС України висловив сподівання, що у партнерів України в НАТО і ЄС є розуміння необхідності продовження санкцій проти Росії.

Пристайко повідомив, що на засіданні він поінформував послів країн НАТО про ситуацію на сході України та перспективи відновлення миру, а також про поточний стан і досягнення у взаємодії з Альянсом.

УКРІНФРОРМ

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>