ВАСИЛЬ ЛАХТЮК: «ІВАХІВ ЗДІЙСНИВ НАШУ СЕМИРІЧНУ МРІЮ»

Василь Лахтюк Василь Лахтюк1Завдяки народному обранцеві Видраниця отримає п'ять мільйонів на добудову дитсадка

Дитсадок  «Дзвіночок», який примостився в центрі села за кілька десятків метрів від соснового лісу, радше варто було б назвати «Рукавичка». Тут по-домашньому затишно, але дуже тісно: чого варта лише крихітна спальня для молодшої групи, щільно заставлена двоярусними ліжками, столом для вихователя біля дверей і поличкою з книжками-казками над ним. Хоч це й не дивина, бо будували «Дзвіночок» ще за радянських часів господарським способом за колгоспні гроші. В наступному році у дитсадка ювілей — 40 років. Питання добудови приміщення для третьої групи стало актуальним ще десять років тому. І ось нарешті до свята, стараннями народного депутата Степана Івахіва та спільним із місцевою владою зусиллям, багаторічна мрія   усього села стане реальністю.

— Потреба в третій групі в дитсадку була завжди. Навіть попри те, що в існуючі набирали по 45 дітей. Село недалеко від райцентру, люди будуються, молодь лишається, дітей більшає. Що приміщення потрібно добудовувати, стало очевидним ще далекого 2008-го, — розповідає нині в.о. старости села, а донедавна багаторічний голова, атовець Василь Лахтюк. — Завдяки тому, що у нас школа і дитсадок об'єднані у навчально-виховний комплекс, вдалося 2010-го трохи зекономити грошей із освітньої  субвенції та розробити проектно-кошторисну документацію на добудову дитсадка. Втім, за ці роки кошторис не раз доводилося коригувати, бо все дорожчало. Нині документи знову перевіряють. Як отримаємо позитивний результат, одразу проведемо тендер і — до роботи.

Зі слів Василя Лахтюка, п'ять мільйонів гривень  із субвенції  на соціально-економічний розвиток територій 21 виборчого округу народного депутата України Степана Івахіва планують скерувати на добудову двоповерхового приміщення біля діючого дитсадка. До речі, староста каже, що коли вперше розробили документацію, на це потрібен був лише мільйон гривень.

— Всі ці роки, де тільки могли — на районному, на обласному рівні — піднімали цю проблему, а допоміг Степан Івахів, — із неприхованою вдячністю каже Василь Адамович. — Торік цей проект подавали, щоб отримати гроші з Держбюджету, але не судилося, а цьогоріч із допомогою Степана Петровича отримали таку велику суму. Він здійснив мрію, якою я і мої односельці жили сім років!

Василь Лахтюк розповів, що спершу дізналися про субвенцію у три мільйони, а за кілька днів помічник народного депутата Володимир Бащук повідомив, що виділять на два мільйони більше.

— Ми й трьом були б раді, бо нам хоч би щось, щоб зрушити цю справу з мертвої точки. Можливо, з теперішніми цінами на будматеріали і цих грошей буде мало, але з 2018-го школи і дитсадки фінансуватимуть із бюджету громад, тож думаю, що наша Забродівська ОТГ зможе допомогти, — без долі сумніву каже Василь Адамович.

Майбутнє будівництво чоловіка не лякає.

— У нас школа-довгобуд, яку почали зводити ще 1992 року.  То ж для нас за таку справу братися — не новина. Звісно, було важко виходити гроші на добудову дитсадка, буде ще й із будівництвом клопотів, але вони приємні. Якщо громада підтримає, то разом усі проблеми здолаємо. Будівельники наші допоможуть, батьки, вчителі, учні. Досвід уже є, бо власноруч багато зробили, будуючи школу,  — наголошує Лахтюк.

Під силу впоратися із добудовою дитсадка і директору Видраницького НВК Василеві Авдіюку.

— Це приємний клопіт, аби будувалося. Тим паче, для мене це знайоме, бо школу за мого керівництва будували, — каже директор НВК і депутат Забродівської ОТГ Авдіюк. — Головне, щоб гроші вчасно виділяли і підрядник був совісний. Матимемо третю групу, то не буде черги в дитсадок. Мамочок, які зараз возять дітей у дитсадки в Замшани і Ратне, щасливими зробимо.

До речі, реконструкція дитсадка у Видраниці стане ви-значною подією не лише для села, але й для всього району, адже нині садочок будують лише в Ратному. Обидва Василі мають надію розпочати роботи у вересні. І, з Божою поміччю та спільними стараннями, на Новий рік чи Різдво перерізати червону стрічку на новосіллі. Так воно і буде, бо як писав Пауло Коельйо: «Коли чогось дуже захочеш, весь Всесвіт сприятиме тому, щоб бажання твоє збулося».

Ореста ДЗВОНАРКА

Один відгук на «ВАСИЛЬ ЛАХТЮК: «ІВАХІВ ЗДІЙСНИВ НАШУ СЕМИРІЧНУ МРІЮ»»

  1. Oleg S. коментує:

    Цікаво,чому Україна така бідна і скупа,а Івахів такий багатий,та щедрий?

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>