Гутянці просять покарати всіх заболоттівчан, які  напали на їхніх земляків у Водохрещенський вечір

збориПарадокс. Сильні, завзяті і безстрашні молоді люди, у яких і душа, і руки рвуться до бійки, чомусь не просяться на захист своєї держави, не хочуть по-справжньому, по-чоловічому взяти зброю в руки і захищати своїх батьків, коханих, свій край від ворога, а нападають, нищать спокій своїх земляків вдома, показуючи свою убогість душі. І коли розповідають учасники АТО про звірства і нелюдство, які чиняться там, на сході нашої держави, дивуєшся менше тим злодіянням, бо цього не бачиш, а дивуєшся звірству, яке коїться тут, вдома, у, здавалось би, затишному рідному куточку.

Минулої п'ятниці, побувавши на сході селян у Гуті, бачила, чула і відчувала, що гутянці втратили спокій і не лише останніми днями, а й навіть останніми роками через групу молодиків, яких вони називають «заболоттівською бандою». А хіба ж не банда, якщо увірвалися молодики у Гуту, приїхавши на двох бусах, і били, як кажуть у селі, всіх безпощадно штахетами, бітами, всіх, хто потрапляв під руки, перебуваючи в центрі села, біля бару?! І як відомо, у результаті молодий хлопець Михайло Куцевич отримав такі тілесні ушкодження, що через декілька днів в реа-німаційному відділенні центральної районної лікарні помер.

Що сталося тоді у Гуті? Правоохоронці детально не розповідають, аби не нашкодити слідству, констатують лише факт, а самі гутянці також, напевно, достовірно не знають, бо на сході селян цікавилися у начальника райвідділу поліції, що ж насправді сталося у селі, чого приїхали у Гуту заболоттівчани, з чого все почалося і як відбувалося. Думаю, пізніше відповідні органи озвучать відповідь на це.

Але гутянців найбільш хвилювало інше — вони вимагали притягнути до відповідальності всіх, хто приїхав тоді у село з чітким наміром звершити розправу, був озброєний штахетами та бітами, хто безпощадно бив їхніх земляків, а особливо покарати організаторів побиття. І застосувати до них найвищу міру покарання, яка передбачається законом.

Гутянці самі зініціювали сход селян, на який запросили представників правоохоронних органів та районної влади. Приїхали на зустріч із селянами начальник райвідділу поліції Володимир Канонік, його заступник, начальник відділу кримінальної поліції Віталій Головчик, інші працівники поліції, заступник голови районної ради Олександр Бенедисюк, спеціаліст з питань взаємодії з правоохоронними органами, оборонної роботи та запобігання і виявлення корупції апарату райдержадміністрації Руслан Новіков та представник відділу прикордонної служби с. Тур.

Людей зійшлося стільки на сход, що не вмістились всі у залі сільського будинку культури, окремі дослухались до того, що робиться в ньому, навіть з коридору. Напевно, прийшли всі жителі села, бо байдужих до проблеми, яка не тільки назріла, а вже й вибухнула, не було. Хоча, наперед забігаючи, можна сказати, що громада, від якої можна було очікувати зриву, поводилась досить коректно і згуртовано.

Насамперед присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять невинно убитого Михайла Куцевича.

Про ситуацію, яка склалася останнім часом у селі, про наболіле односельчан розповів, а разом і говорив від імені громади вчитель-пенсіонер Василь Шпак, який наголосив:

— У нас хороші люди, роботящі, чуйні і доброзичливі. Їздять на сезонні заробітки, гнуть «горба» на картоплі, на моркві заробляють копійчину, щоб прожити. Вони не заробляють ні рекетом, ні бандитизмом. І в Заболотті такі ж самі люди, але є одна вівця, яка псує стадо, і не одна вівця, а ціла група, банда нелюдів, для якої людське життя нічого не варте, і над якою, кажуть, є «криша». І цю «кришу» треба вам, правоохоронці, найперше шукати.

...І ще на одну проблему зверніть увагу. За інформаціями сільської ради та медпункту, протягом трьох останніх років від цирозу печінки і алкогольного кардіотоніту померло 22 особи. А де ж береться той цироз печінки і алкогольний кардіотоніт? Є в нас «точки» і потрібно закривати їх.

Ще на одній проблемі зупинився Василь Шпак, на цьому наголошували й інші: щоб був дільничний у селі — один на село, і не їздив щодня на наради у Ратне, як це вже заведено, бо і в селі достатньо для нього роботи, щоб служив він народу. (Щодо дільничного, який обслуговував три населених пункти, то він розрахувався з роботи 29 січня за власним бажанням, як поінформував Володимир Канонік).

Щодо трагедії, промовець просив від імені громади притягнути до відповідальності всіх, хто причетний до смерті юнака, хто брав участь у злодіянні, і щоб суд був виїзним, на площі між баром і церквою, де сталася трагедія… Щоб отримали вони найвищу міру покарання, яка передбачається законом.

На питання, чому замовчується у пресі факт, що приїхала група заболоттівчан організовано, озброєна бітами та штахетами, і чому оголошено про підозру лише одному винуватцю, коли це був груповий напад, Володимир Канонік відповів:

— Слідство проводиться повно, об'єктивно, всебічно і неупереджено. На даний час затриманий і знаходиться в Луцьку в ізоляторі тимчасового тримання один із винних у бійці, йому оголошено про підозру у вчиненні двох тяжких злочинів, а саме: тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть, та хуліганство з обтяжуючими обставинами з використанням предметів, спеціально пристосованих для нанесення тілесних ушкоджень (ст. 296 ч. 4 та ст. 121 ч. 2 Кримінального кодексу України). За ці злочини передбачене покарання від 5 до 10 років позбавлення волі. Проведена велика робота, допитано понад 80 осіб, дехто навіть по декілька разів. Буде оголошено про підозру і іншим людям, але кому саме, не можу сказати, аби не нашкодити слідству.

Вилучені і штахети, і біта приєднані до матеріалу кримінального провадження як речові докази. Буде надана правова оцінка діям  тих людей, які застосовували їх у ході цієї бійки.

До правоохоронних органів звернувся молодий чоловік від імені молоді та студентів:

— Ця банда прекрасно знає, хто свідчив, хто що бачив, — чи забезпечите нам безпеку під час виїзду до Заболоття, чи гарантуєте нам право на спокійне життя? Адже надходить багато погроз, та, якщо ми заявимо про них, нам ще гірше буде. А ми постійно потерпаємо у Заболотті, коли виходимо з потяга, до нас чіпляються — то дай на пиво, то інше. І тільки бійся, щоб не отримати по голові.

На цьому акцентувала увагу і одна із жінок, яка просила поліцейських, аби «дали гарантію на безпеку життя їхніх дітей, щоб вони прийшли додому із Заболоття нормальні, живі і здорові, щоб на залізниці дивилися, куди люди йдуть і що роблять, щоб наші діти не страждали».

Володимир Канонік:

— Вживемо всіх можливих заходів, передбачених законом, з метою забезпечення безпеки усіх фігурантів слідства. У Заболотті, на базі дільничного пункту поліції працює група швидкого реагування — цілодобово чергує дільничний працівник, вирішуємо питання, щоб отримати машину, аби мали змогу доїжджати на місце виклику і швидко реагувати на заяви. Якщо погрожують, залякують, обов'язково звертайтеся до поліції.

— Заболоттівчани приїжджають до нас і гуляють, вони тут «королі», і немає меж їхній поведінці. Поводяться неадекватно. Якісь накурені, неадекватні, очі скляні, невідь що роблять.  Скажіть, коли гутянські хлопці дебоширили у Заболотті? Такого не було. Кажуть, і в Ратному окрема молодь накурена. Робіть щось із цим, бо біда може прийти у будь-яке село.

Володимир Канонік:

— Протягом минулого року ми задокументували 15 фактів збуту наркотичних засобів. Люди отримали хто реальні, хто умовні строки. Боротьбу з наркоманією проводимо. Ми навіть реагуємо на анонімні повідомлення з цього приводу, тож, якщо будуть якісь факти, телефонуйте, повідомляйте нам. Винуваті будуть притягнуті до відповідальності.

— У нас по великих святах дискотеки до третьої години ночі. Працює і бар. Та жодного разу не приїжджав дільничний інспектор, щоб побачити, що твориться. Якщо немає заболоттівчан, молодь наша хороша, слухняна, навіть, якщо трохи і напідпитку, поводиться спокійно, врівноважено. А вже вночі «завалюють» заболоттівчани і відразу розпивають «пійло», закуски розставляють, шампанським «мотиляють» — ми не можемо нічого сказати, нічого зробити — бо не один раз защіпки летіли із дверей. Вживіть заходів, наші люди не можуть це терпіти.

На думку гутянців, розслідування затягується, і вони цікавилися, коли буде завершена справа?

— У визначений законодавством термін — два місяці з можливістю продовження слідства. Докладемо всіх зусиль, щоб зробити це чим швидше, ми всі в цьому зацікавлені, — відповів Володимир Канонік.

На сході селян було зачитане звернення від громади села Гута до прокурора Волинської області, начальника головного управління національної поліції у Волинській області, яке оголосив один із промовців.

У зверненні говориться, що «...у Заболотті сформувалось злочинне формування, яке протягом декількох років тероризує село Гуту. У ніч з 19 на 20 січня в селі Гута сталася страшна подія — численна група молодиків із сусіднього Заболоття, озброєна бітами, штахетами, виламаними з гутянських парканів, віроломно увірвалася на двох мікроавтобусах у центр села, де відпочивала місцева молодь. Бандити юрбою вилетіли з бусів на беззахисну гутянську молодь і по-звірячому почали бити всіх, хто попався під руку. У результаті кривавої бійні постраждало до десятка молодих людей, а Куцевич Михайло отримав травму, несумісну із життям, внаслідок чого і помер. Коли потерпілі звернулись до правоохоронних органів із заявами, то працівники райвідділу відтягували із прийняттям заяв, а декільком потерпілим зовсім відмовили. Частина із потерпілих не подала заяви, оскільки була залякана членами цієї банди — їм погрожували через СМС.

Люди бояться давати свідчення працівникам поліції, тому що їм надалі погрожують нападники, адже усі учасники жорстокого побоїща перебувають на волі, окрім одного підозрюваного. Побоїще було масовим, а під слідством чомусь один. Чому не притягнуті до відповідальності усі учасники? І ті, що били, і ті, що за кермом? Просимо вас взяти під свій особистий контроль розслідування справи, тому що місцевим правоохоронним органам наша громада не довіряє.»

Громада просила Олександра Бенедисюка, щоб районна рада посприяла, аби в Гуту виділили дільничного, щоб жив у Гуті, щоб з місцевих був і знав людей. Олександр Олександрович пообіцяв вивчити питання, як підсилити охорону громадського порядку у цьому селі.

Руслан Новіков нагадав про закон, який передбачає участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону, й наголосив, аби спільно з прикордонниками та правоохоронними органами брали участь в присіканні правопорушень. На що сільський голова Микола Свіржевський відповів, що на папері працює рада дружинників, та жодного чергування не було. Але постараються її роботу налагодити на ділі і спільно боротися з правопорушеннями у селі.

І вже майже на завершення сходу селян одна із жіночок закинула докір тим спостерігачам, які бачили цю бійку і нічого не робили. Просто стояли і дивилися…

— Я наведу приклад: у Заліси приїхала на весілля, може, та сама банда, тільки не в тому складі, то і жінки, і чоловіки порвали сорочки на тих молодиках і вигнали, а в нас стояло чимало спостерігачів і ніхто не відтягнув тих бандитів. Навіть на крик жінки бандюга піднявся б. Одного били, а інші дивилися…

Як і інші виступи, зал сприйняв її слова оплесками. А у відповідь хтось тихо сказав: боялися…

На завершення зібрання Володимир Канонік звернувся до громади, щоб підійшли до нього ті, хто ще хоче написати заяву з приводу події, яка відбулася, знає якісь факти бійки, які правоохоронні органи ще не знають — він прийматиме людей у приміщенні сільської ради. Підійшла і написала заяву всього одна людина, яка ще раніше була допитана.

Ось так: і війни у нашому краї немає, а люди живуть у страху за своє життя, життя своїх дітей, бо у краї гуляє банда негідників…. І просять вони захисту, просять правосуддя над кожним її членом — бо хочуть жити у спокої.

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

Відгуки (8) на «Гутянці просять покарати всіх заболоттівчан, які  напали на їхніх земляків у Водохрещенський вечір»

 1. Марина коментує:

  Такою дружною громадою все здолають.

 2. Віктор коментує:

  Найцікавіше що саме криша тих бандитів і приїхала у Гуту на зустріч із селянами. Всі прекрасно знають хто і скільки платить в мусарку , один виводок Бідзюр( котів) чого вартує.

 3. Анастасія коментує:

  Мене просто обурює ця стаття. Чому ж ваші гутські молодики не на сході, чому не захищають свою країну?

  • Валентина коментує:

   Анастасіє, за статистичними даними у Гуті мобілізований кожен 216-й мешканець села, в Заболотті — кожен 225-й...

  • Діма коментує:

   Вони не розмахують штахетами і бітами,не вбивають людей просто так...

 4. Олег коментує:

  Тепер ходи й оглядуйся!!!

 5. Діма коментує:

  Всіх покарати,хай сидять і я вважаю що 10 років позбавлення волі не стоїть на рівні із людським життям мінімум 15.

  І нехай так сидять всі

 6. микола свіржевський. м.дніпропетровськ народився і закінчив сш в гуті в 1981році. коментує:

  Після прочитанного стає моторошно.Після того як померли мої батьки я не був у гуті 20 років.Завдяки мобільному зв'язку вдається спілкуватися з племінником і його сім'єю у Гуті,брат проживає у Заболоті,але про всі ці страшні події я дізнався з інтернету.Чому мені ніхто не повідомив з рідні,це питання до поліції.Скажу про себе ,коли я проживав у нас завжди були неприязні стосунки з заболотівцями.Між школами сіл проводились вогники,футбольні зустрічі щоб покращити відносини але вони ніколи не були приятельськими,з якої причини мені не відомо.Бували драки,але ми тоді були дружніші і тому був паритет,безпричинно ніхто нікого не ображав,а коли траплялося якесь непорозуміння,домовлялисяя.З іншими селами були завжди добрі відносини-це Тур,Яревище,Краска,Хотислав,Пирове,Очин,Добре,Мельники і т.д.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>