У ЗАБРОДАХ ПРАЦЮВАВ ПОЛЬСЬКОМОВНИЙ ТАБІР

волонтер, директор, голова з пані агнешкою літній мовний табірУже кілька років поспіль учні НВК с. Заброди користуються великими перевагами – вони беруть участь у проектах у рамках транскордонного співробітництва України з Польщею, вивчають культурну спадщину, соціально-економічне становище, мову, бачать реальне життя іншого суспільства, зустрічаються з ровесниками з Польщі. Усе це – завдяки тісній співпраці сільського голови Миколи Калачука з війтом ґміни Яблонь Люб-лінського воєводства Даріушем Лобейком у рамках Програми «Євроре-гіон Буг».

З метою популяризації вивчення польської мови серед учнівської молоді, налагодження та зміцнення давніх дружніх відносин між НВК «загальноосвіт-ня школа І-ІІІ ступеня – дитячий садок»     с. Заброди та навчальними закладами ґміни Яблонь Парчевського повіту Люблінського воєводства у червні група дітей 5-9 класів перебувала у польськомовному таборі та вивчала мову західної країни-сусідки. На запрошення дирекції школи приїхати на Ратнівщину навчати дітей відгукнулася викладач російської мови Агнешка Василевська, яка працювала перекладачем на всіх попередніх зустрічах українсько-польських делегацій у районі.

Основним тематичним напрямком роботи літнього табору був здоровий спосіб життя. Директор табору Валентина Токарська та вихователі Оксана Боровська і Тетяна Миронюк разом з пані Агнешкою творчо та наполегливо працювали над програмою, доклали чимало зусиль для її успішної реалізації. Досвідчена викладачка російською мовою пояснювала матеріал, що стосувався мови вивчення – польської.

День знайомства розпочався з урочистої лінійки. Потім були презентація загону, ігри. Вивчення польського алфавіту пані Агнешка провела у формі мовного пінг-понгу. Її вдалося так зацікавити дітей, що вони із задоволенням взялися за вивчення алфавіту вдома, хоч викладач цього й не вимагала. Із собою забрали всі підручні матеріали, чим пані Агнешка була приємно вражена. Уже без перестороги, хвилювань і сумнівів діти чекали наступних занять, жалкували, що вони тривають лише по дві години на день. У день країнознавства діти більше дізналися про Польщу, а під час презентації здійснили візуальну захоплюючу подорож її визначними місцями. Наступного дня юні забродівці створювали карти-схеми сусідньої держави кольоровою крейдою на бруківці перед школою, позначаючи на них географічні назви польською мовою. Веселими та змістовними були дні здоров’я, мистецтва, довкілля та здорового харчування.

В останній день роботи мовного табору діти предстали власні проекти «Ми вивчили…». А ще вони в цей день залишили сердечні, зворушливі слова вдячності пані Агнешці на сторінках міні-фотоальбому, на обкладинці якого червоними та чорними нитками вишили карту України.

На урочистому закритті польськомовного табору щирі слова подяки волонтерці Агнешці Василевській адресували директор НВК Роман Тарасюк, сільський голова Микола Калачук та начальник відділу освіти райдержадміністрації Валентин Андросюк. Валентин Степанович висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю та окреслив основні напрямки розвитку і вдосконалення роботи мовних таборів у наступному навчальному році. Особливо зворушливим був виступ пані Агнешки, яка на урочисте дійство одягнула сорочку, подаровану директором школи Романом Леонідовичем, яку майстерно вишила його мама. Вона розповіла, що із задоволенням їхала в Україну:

— Незважаючи на пов’язані з війною неприємності, я помітила багато змін на краще. У вашому селі – «нові» дороги. Дуже гарною стала школа, в якій естетично оформлені стіни, у класах багато комп’ютерної техніки. Якщо говорити про країну, то скрізь багато нових будинків, хороших автомобілів. А ще у вас дуже ввічливі, доброзичливі люди. І діти ваші прекрасні, чудові. Я б хотіла кожен день займатися з ними. Навіть під час літніх канікул вони охоче йшли до школи, щоб здобути нові знання. Хотілося б попрацювати з ними під час навчального року. Вірю, що ми будемо співпрацювати й надалі і зустрічатимемося частіше.

Віримо у це і всі ми.

Галина РОМАНЮК,

заступник директора з навчально-виховної роботи НВК с. Заброди

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>