ТИЖДЕНЬ ДОБРИХ СПРАВ

тижденьСвяткування Міжнародного дня волонтерів, яке щорічно відбувається 5 грудня, було запропоновано Генеральною Асамблеєю ООН в 1985 році. Це свято організовується для пропаганди соціально-економічного розвитку.

Сьогодні людей, які мають право відзначати це свято, зазвичай називають волонтерами. Весь вільний час вони присвячують суспільним справам, беручи участь у всіляких акціях, програмах соціальної взаємодопомоги, культурного просвітництва тощо.

У НВК с. Жиричі був розроблений план заходів на проведення Тижня добрих справ. Перший день — День відкритих сердець «Відкриваймо серця для добра»: на шкільній лінійці прозвітували про роботу волонтерського загону «Милосердя», того ж дня провели соціологічне дослідження «Кого ви вважаєте доброю людиною?», стартувала «Скринька добрих справ» для вчителів і учнів школи. Другий день – День творчості «Від серця до серця хай іде доброта». Відбулися конкурси творів — «Якби я був добрим ангелом світу», «Людина з добрим серцем і доброю душею – це…», віршів та власних поезій про доброту та милосердя, малюнків «Добре діло – роби сміло».

Третій день був Днем духовності «Наповнюй життя добрими вчинками, а не словами». По класах і в бібліотеці проводили перегляд кліпів: «Бумеранг добра», «Ланцюжок добра» з подальшим обговоренням. Відвідали і допомогли одиноким, престарілим, ветеранам війни, праці, чорнобильцям, афганцям, учасникам АТО, дітям-інвалідам конкретними діями. Провели майстер-клас по виготовленню паперових ангеликів, щоб подарувати тим, кого вважають доброю людиною.

Четвертий день у нашій школі був Днем благодійника «Не залишайтесь в стороні – благочинність завжди в ціні!». Зустрілися з представниками організацій і приватними особами. Основним завданням цього дня було подякували людям, які проявили дії для надання допомоги потребуючим. Зібрали інформацію для створення альбому «Добрі люди нашого села». Провели загальношкільну виховну годину «Плекай добро, воно повернеться до тебе», молодші школяри отримали подарунки від волонтерів-старшокласників, підтримавши цим акцію«Від серця до серця хай іде доброта».

П’ятий день – День доброти «Милосердя і доброта – два добрих крила». Відбулися доброчинні акції «Милосердя»: «Допоможи тим, кому гірше, ніж тобі», «Подаруй бібліотеці книгу». Випустили плакати загонами волонтерів на тему «Все починається в житті з малого – хороші вчинки творять чудеса». А також учні прозвітувалися про добрі справи, зроблені протягом тижня.

На цьому Тиждень добрих справ не завершився, так як у перспективі будуть організовані різні доброчинні акції. Адже недаремно українська поетеса Ліна Костенко писала: «Бо кожний фініш – це, по суті, старт».

Єлизавета Дейнека,

педагог-організатор НВК с. Жиричі

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>