А над світом українська вишивка цвіте

А над світом18 травня в Україні вже ось який рік поспіль відзначили День вишиванки.

Це гарне свято, під час якого до чудових весняних квітів, що дарує нам природа, українці додають й яскраві барви етнічного вишитого одягу. Свято вишиванки хоч і не так давно започатковане, але досягло протягом останніх років особливої уваги і розквіту. І тепер кожен третій четвер травня ми вдягаємо  це чудове вбрання – барвисте творіння жіночих рук, демонструючи цим своє українство, приналежність до своєї нації, що зберегла не тільки свої традиції й ремесла від знищення, а й саму себе.

Наша бібліотека для дітей також долучилась  до відзначення Дня вишиванки— всеукраїнського свята національної єдності, покликаного зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння національного вишитого одягу та об'єднати українців. У цей день працівники бібліотеки вирішили не просто вбратися в національний одяг, а й провели свято вишиванки «А над світом українська вишивка цвіте» з учнями 4-А класу Заболоттівської  НВК-дитсадок І-ІІІ ст. Завідуюча бібліотекою для дітей розпо-віла присутнім про історію вишиванки, її розмаїття, призначення та застосування в побуті, а також про чарівні властивості орнаментів,  їх значення та про різноманітність кольорової гами українських народних вишиванок. Юні читачі бібліотеки, одягнені у вишиті сорочки, читали вірші, присвячені українській вишиванці, та виконали пісні: «Мамина сорочка»,  «Вишиванка». У читальній залі була підготовлена  книжкова виставка – перегляд «Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі», на якій представлені книжки, журнали, альбоми, що знайомлять з традиціями створення і носіння вишиванок, сучасними тенденціями в їх оздобленні, розповідають про історію укра-їнської вишивки та її значення.

Народна вишивка — це мистецтво, яке пос-тійно розвивається. Та й сорочка-вишиванка сьогодні стала модною, її вдягають на свято і в будень, від малих дітей до людей поважного віку. А вишивана сорочка була, є і буде оберегом для кожного з нас, адже в ній – тепло рук рідної нам людини, в її орнаменті не просто хрестики, а символи, що оберігають нас, в ній – сила, тепло, життя. І коли все це вишите власними руками з любов’ю і добром, то в домі панує затишок, любов, хороша і благодатна аура. Ми вбираємося у вишиванки не тільки для краси, а ще й для того, щоб зберегти наш рід. А головне – показати всьому світу, що є така країна – Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію. Ми з вами усі українці, яких об'єднує у велику родину любов до рідної землі, до пісні, до вишивки. Нас поєднало велике  почуття поваги і любові до українських національних традицій, до країни, один до одного! Хай у ваших оселях розквітне калина, оживуть птахи й квіти на полотнах!

Валентина Глущук,

завідуюча бібліотекою для дітей

смт Заболоття

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>