Увага: риба йде на нерест!

Нерест — це найбільш важливий період у житті риби, а тому в цей час, як ніколи, рибі потрібен спокій і затишок. Під час нересту риба втрачає всяке почуття небезпеки, виходить на мілководні місця, щоб своєчасно відкласти ікру.

Для забезпечення ходу риби на нерестові місця забороняється проводити завали та загородження річок, каналів, що з’єднуються між собою та озерами, спускати з них воду. Особливо великої шкоди рибним запасам завдає забруднення водойм стічними водами з різними домішками і, насамперед, нафтопродуктами, тому біля водойм забороняється миття автомобілів та іншої техніки.

Згідно з Правилами любительського та спортивного рибальства заборонено промислове та любительське рибальство, а також добування водних біоресурсів на час ходу риби на нерест і на період ікрометання у такі строки:

— з 1 квітня по 20 травня — на річках області;

— з 1 квітня по 10 червня — на озерах, водосховищах, інших водоймах;

— з 1 квітня по 30 червня — в придаткових водах річок;

— також заборонено лов раків у водоймах підконтрольних Волиньрибоохороні, в період виношування ікри, личинок, першої та другої линьок.

У відповідності до Правил любительського та спортивного рибальства, дозволяється любительське рибальство на водоймах загального користування та водоймах, закріплених за товариствами рибалок-любителів, з берега за межами нерестовищ однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом. Нерестовищами вважаються мілководні, зарослі вищою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки.

Забороняється громадянам та організаціям користування та пересування плавзасобами в межах нерестовищ, крім суден спе-ціально уповноважених органів.

Для підвищення рибопродуктивності природних водойм Волиньрибоохорона просить кожного громадянина свідомо взяти участь у збереженні рибних запасів в нерестовий період і своєчасно повідомляти про варварське знищення водних біоресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову, електроструму, вибухівок в органи рибоохорони за телефонами «гарячої лінії» (0332) 24-35-77, 24-20-02.

Просимо голів сільських громад на загальних зборах довести до віддома всіх громадян, особливо тих, хто проживає біля водойм, що неприпустимо використовувати для ловлі риби заборонені знаряддя лову, оскільки за порушення правил рибальства буде наступати адміністративна відповідальність у вигляді значних штрафів, а при завданні істотної шкоди – і кримінальна.

Геннадій Мазурик,

головний державний інспектор рибоохорони

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>