На порозі Новий рік. А яке новорічне свято без ялинки?!

Де можна придбати ялинку і яка відповідальність за незаконну її рубку? На це питання та інші щодо незаконних рубок дерев і проблеми лісового господарства відповідає Петро Арсенюк – провідний інженер охорони і захисту лісу ДП «Ратнівське лісомисливське господарство».

— Уже з неділі, у двадцятих числах грудня, буде організований продаж ялинок та сосен за помірними цінами як в Ратному, так і по садибах лісництв. Відразу зазначу, що ні в якому разі ялинку не можна рубати самовільно, адже це завдає непоправної шкоди лісовим насадженням. Аби впорядкувати торгівлю ялинками і запобігти незаконним рубкам молодих хвойних дерев, запроваджується їх електронний облік.  А мінімальний розмір  відшкодування шкоди за кожне зрубане дерево хвойних порід становить 351 гривню,  штрафні санкції – від 85 грн.

— Петре Архиповичу, цікаво, минулого року у передноворіччя притягували когось до відповідальності за  самовільну рубку ялинок?

— Було виявлено дванадцять випадків незаконної рубки ялинок. Винні особи відшкодували всі збитки, завдані лісовому господарству.

А якщо говорити взагалі про незаконні рубки дерев, то можна сказати, що в зоні діяльності нашого підприємства ситуація контрольована. Була створена група швидкого реагування, яку я очолюю, для запобігання і виявлення незаконних рубок, порушень правил пожежної безпеки в літній період, інших правопорушень. Група проводить рейди як вдень, так і вночі, займається перевіркою пилорам по селах району.  У нас налагоджена співпраця з працівниками поліції.

Щодо пилорам, то на сьогодні у населення району їх є 114, хоча  окремі з них не задіяні роботою, але кожну з них ми стараємося тримати на контролі, щоб унеможливити розпиловку незаконно добутої деревини.

З початку року було виявлено 21 лісопорушення, якими завдано збитків на 28 тис. 600 грн — всі збитки винні особи відшкодували. Ось лише останній приклад. Житель с. Броди Н. самовільно зрубав сосну сухостійну діаметром пня 34 см. Йому довелося сплатити 2600 гривень, і це тільки за одне сухостійне дерево.

Було виявлено 19 порушників правил пожежної безпеки, три випадки засмічення земель державного лісового фонду. Так,  ратнівчанина Г. за засмічення  оштрафовано на 340 гривень.

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

ВідповідальнІстЬ винних осіб

за незаконно зрубану  новорічну ялинку

Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід (ст.65) тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 85 грн. до 170 грн. і на посадових осіб від 119 грн. до 204 грн. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років і якщо ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють.

Розміри стягнень за заподіяну шкоду державі внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень громадянами та посадовими особами становлять (в залежності від діаметра пня біля шийки кореня):

— до 10 см — 355 грн. 23 коп;

— 10,1-14 см — 625 грн.89 коп;

— 14,1-18 см — 1606 грн. 98 коп.;

— 18,1-22 см — 3298 грн. 53 коп;

— 22,1-26 см — 5793 грн. 60 коп;

У передноворічний період традиційно буде організовано виїзну торгівлю новорічними ялинками, де ялинки можна буде придбати на законних підставах.

В. Глущук,

інженер охорони і захисту лісу  ДП СЛАП «Ратнеагроліс»

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>