ВЕСНЯНІ КЛОПОТИ В САДУ

Останніми роками садівники відмічають, що їхні сади хворіють і не дають такого врожаю, як хотілось би. Плодові дерева вражають різні шкідники та хвороби.

Одні борються з ними, інші — рукою махнуть. А шкідники і хвороби розмножуються та прогресують. Як з ними боротися — наш кореспондент звернулася до районних спеціалістів Головного управ-ління Держпродспоживслужби у Волинській області Сергія Левківського, Ольги Савлук та Тетяни Свідерської. Ось що вони радять:

—   Як тільки приходить весна і наступають перші теплі дні, природа оживає, але  так само оживають і шкідники саду та збудники хвороб, — говорить Сергій Левківський. -  За температури повітря +7... +8 градусів розпочинається розвиток комплексу шкідників саду, таких як: щитівки, попелиці, кліщі, медяниці тощо, а за температури повітря +12... +14  настає період початку їх активної шкодочинності. У цей період активізуються збудники хвороб саду, розпочинається ріст мохів та лишайників. Для боротьби з ними застосовують залізний чи мідний купорос або їх суміші з розрахунку 300-400 грамів на 10 літрів води. Для підсилення дії препаратів рекомендується додавати в баковий розчин сечовину (карбамід) – 100 грамів на 10 літрів води. Такий захід буде спрямований також на знищення збудників парші та борошнистої роси.

— Обробляти сад необхідно разів три, в залежності, наскільки дерева розпустили своє віття, — радить Тетяна Свідерська. -  Наступні обприскування як проти шкідників, так і проти хвороб проводять на початку розпускання бруньок одним із препаратів: Актара 240 к.с., Енжіо 247 к.с., Каліпсо, к.с., Піринекс к.е. з додаванням проти парші та інших хвороб Хорус в.г. або Делан в.г., Дітан М-45 з.п., Мерпан в.г., Косайд в.г., Чемп в.г. За обробки сортів, що уражуються борошнистою росою, додають також Топазіо в.г., Тіовіт Джет в.г.,Імпакт 25,к.с. Обробітки необхідно проводити в тиху безвітряну погоду в ранні та вечірні години.

Радять спеціалісти проводити весняне обрізування плодових дерев.

— Багато шкідників перезимовують на ослаблених гілках, тому під час обрізки плодових відмерлі та ушкоджені гілки варто винести із саду і спалити, — радить Ольга Савлук. — Зрізи  необхідно зачистити і замазати садовим варом. Якщо протягом зими з дерев не були зняті і знищені павутинні гнізда із сухого листя з гусеницями золотогуза і бояришниці, а також засохлі плоди, зробити це потрібно вже зараз, ранньою весною.

Зрозуміло, якщо боротися із шкідниками та хворобами, своєчасно і правильно доглядати за садом -  буде й урожай.

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>