Архіви за місяць: Серпень 2017

Василь Тарасюк3

Василь Тарасюк2

Василь Тарасюк1

Василь Тарасюк — Герой України із Заболоття

 

Тарасюк Василь Олександрович
 Лейтенант
Загальна інформація
Університет НАСВ (Львів)
Псевдонім Тайфун
Військова служба
Приналежність  Україна
Вид ЗС  Сухопутні війська
Рід військ  Механізовані війська
Формування  72 ОМБр
Війни / битви Війна на сході України·         Бої за Авдіївку
Командування
командир роти 1-го МБ 72-ї ОМБр
Нагороди та відзнаки

 

 

Василь Олександрович Тарасюк (нар. смт ЗаболоттяРатнівський районВолинська область) — український військовослужбовець, лейтенант Збройних сил України. Учасник російсько-української війни. Позивний «Тайфун». Герой України.

Закінчив Національну академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Випуск в Академії відбувся 28 лютого 2016-го, а вже 16 березня молодий лейтенант разом з товаришем по Академії лейтенантом Андрієм Верхоглядом приїхав у зону бойових дій в місто Волноваху, призначений командиром взводу 2-ї механізованої роти 1-го механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади(в/ч А2167, м. Біла Церква). Через три дні лейтенант Тарасюк вже тримав оборону на териконах біля окупованого Докучаєвська.

У квітні того ж 2016 року батальйон вивели із зони АТО. З 27 червня по 8 липня 2016 брав участь в міжнародних навчаннях «Rapid Trident» у Старичах. У вересні військовослужбовці повернулись на Схід і в жовтні заїхали на позиції в промзоні Авдіївки.

29 січня 2017 бійці штурмової групи 1-го батальйону 72-ї бригади взяли позицію «Алмаз» в авдіївській промзоні, де раніше був опорний пункт противника, і підняли над нею Український прапор. Вони назвали її на честь загиблого в бою командира штурмової групи Андрія Кизила — «Орел». Після цього п'ять днів там були шалені бої, але 1-й батальйон втримав позиції.

Президент України відзначив високими державними нагородами військовослужбовців 72-ї бригади, які відзначилися у ході бойових дій в районі Авдіївки. 23-річний Василь Тарасюк і 21-річний Андрій Верхогляд призначені командирами рот 1-го механізованого батальйону 72-ї ОМБр.

«Тайфун» не тільки брав участь у розробці всіх операцій, він керував боями безпосередньо в бойових порядках роти. Під час запеклих боїв у промзоні Авдіївки в перші місяці 2017 дістав три осколкові поранення і чотири контузії. Особисто підбив танк Т-72 противника з СПГ, вступивши з ним у вогневу дуель. Командування частини двічі представляло молодого офіцера до звання Герой України.

24 серпня 2017, під час параду до 26-ї річниці Незалежності України, Президент України Петро Порошенко вручив лейтенанту Тарасюку Золоту зірку Героя України[1][2].

Нагороди[ред. • ред. код]

 

Василь Тарасюк

На Ратнівщині урочисто підняли Державний прапор України

На Ратнівщині прапор На Ратнівщині1Напередодні 26-ї річниці незалежності України вся країна вшановує головний державний символ  нашої держави – Державний прапор України.